Сівкович наразі переховується за межами України.
СБУ, ДБР та ОГП викрили колишнього заступника секретаря РНБО та його спільників на незаконному привласненні понад 21 га у Києві, повідомляє пресслужба відомства, передає Хронікерс.
За матеріалами справи, експосадовець причетний до привласнення недобудованого комплексу Республіканської клінічної лікарні та прилеглої земельної ділянки у 21,36 га на території Києва вартістю 300 мільйонів гривень.
Як встановило розслідування, з метою заволодіння державною нерухомістю протягом 2006-2021 років Сівкович та його спільники розробили схему, яка полягала у створенні штучної заборгованості замовнику будівництва лікарні, а потім у використанні цих боргів для заволодіння цілим майновим комплексом під час процедури банкрутства.
Сівкович залучив службових осіб держпідприємства та підконтрольну йому організацію у Києві. Цей підрядник спочатку уклав угоду з забудовником лікарні на коригування проєкту та завершення будівництва медкомплексу на суму в 30 млн грн. Проте приватна компанія не виконала взяті на себе зобов’язання, чим «загнала» в борги перед кредиторами державного підрядника.
Після цього фігуранти продали афілійованому відомому забудовнику корпоративні права на свою проєктну організацію разом із правом вимоги штучної заборгованості. Надалі відбулося привласнення майнового комплексу лікарні в обмін на погашення цієї суми.
Наразі в суді розглядається справа щодо повернення довгобуду у власність держави.
На підставі зібраних доказів Сівковичу і двом його бізнес-партнерам, що перебувають за кордоном, повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України.
Після проведення обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів підозру отримав їхній спільник – юрист приватної компанії, що брала участь в оборудці на користь Сівковича.
Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності.

