Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

Брали до 5000 доларів за «економію»: Експрацівник газової компанії з поплічником підкручували прилади обліку

Підозрювані шукали клієнтів по всій Україні

У Києві правоохоронці викрили двох чоловіків, які на замовлення споживачів незаконно втручалися у роботу газових та електричних лічильників, штучно занижуючи показники споживання, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора, передає Хронікерс.

Один із підозрюваних – 60-річний мешканець Львівщини, який раніше працював у газорозподільчій компанії та мав навички демонтажу й встановлення лічильників. Він виїжджав до замовників, знімав прилади обліку, після чого його 40-річний спільник змінював їхню роботу. Надалі лічильники повертали власникам уже зі зміненими показниками.

«Схему викрили у Києві після звернення представників ТОВ «Газорозподільні мережі України», які виявили ознаки стороннього втручання у роботу лічильника. У ході розслідування встановлено, що чоловіки втручалися у роботу як газових, так і електричних приладів обліку. За свої послуги вони отримували від 2,5 до 5 тис. доларів США. Зокрема, один із лічильників електроенергії після такого втручання занижував обсяги споживання майже на 35%. Крім того, підозрювані пропонували клієнтам пульти дистанційного керування, які дозволяли сповільнювати роботу електролічильників», – повідомили у прокуратурі.

Під час досудового розслідування провели понад 20 обшуків у різних регіонах України. Вилучено газові та електричні лічильники, засоби їх опломбування, а також обладнання, яке використовувалося для незаконного втручання в їхню роботу.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 361 КК України. Одному з них уже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 7,9 млн грн.