Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

У Шевченківському районі у ліцеї збудували протирадіаційне укриття на 600 місць (ФОТО)

Від початку повномасштабного вторгнення учні закладу навчались дистанційно

Мер Віталій Кличко разом з головами районів столиці оглянув нове збудоване протирадіаційне укриття в одному з ліцеїв у Шевченківському районі Києва, яке має загальну площу 1 300 кв.м. та розраховане на 600 місць, повідомив міський голова у Телеграм-каналі, передає Хронікерс.

“Від початку повномасштабного вторгнення через відсутність споруди подвійного призначення цей навчальний заклад працював на дистанційному форматі навчанні. І завдяки укриттю, ліцей повертається до очного навчання і планує збільшити кількість учнів”, – йдеться у дописі.

За словами мера, у приміщення провели необхідні комунікації (електро- та водопостачання, вентиляцію та каналізацію) та встановили захисно-герметичні двері.

“Тут є все необхідне для занять під час тривог: вчительські столи, учнівські парти, магнітні та звичайні дошки з крейдою, 2 touch-панелі, пуфи, дивани, каремати. Обладнали повноцінний медичний кабінет та кімнату для прийому їжі. За рахунок використання ролетів простір можна зонувати на кімнати для проведення окремих занять”, – додав Кличко.

В укритті також передбачили можливість аварійного постачання енергії на випадок відключень світла — протягом 72 годин, крім того, тут є запаси питної та технічної води, працює Wi-Fi.

Мер заявив, що за останніх 2 роки у столиці з нуля побудували 9 укриттів для закладів освіти. Цьогоріч влада планує завершити будівництво ще кількох об’єктів та виконати ремонти найпростіших укриттів у 109 освітніх закладах.

“Звернувся до голів районів відповідально поставитися до облаштування укриттів до нового навчального року”, – підсумував Кличко.