Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

Майже 6,8 тисячі постраждалих киян отримали 190 мільйонів гривень допомоги від міста

Підтримку надають у межах міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам»

Від початку 2026 року матеріальну допомогу від міста вже отримали 6 793 киянина, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російських атак, повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

За її словами, залежно від пошкоджень житла мешканці можуть отримати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 10 тис. грн або 40 тис. грн.

Також місто забезпечує щомісячні виплати в розмірі 20 тис. грн на оренду житла для громадян, чиї будинки або квартири стали непридатними для проживання через наслідки ворожих атак. Наразі таку допомогу отримують 111 осіб. Ще 140 звернень перебувають на розгляді.

Значну частину виплат здійснювали після масованих російських атак навесні та влітку цього року.

Так, після обстрілів у ніч на 24 травня по допомогу звернулися 1 365 постраждалих мешканців. Станом на сьогодні виплати вже отримали 1 294 особи. Загальна сума нарахованої допомоги становить понад 19 млн грн.

Після атаки 2 червня до органів соціального захисту звернулися 1 080 постраждалих. Допомогу вже виплатили 1 032 особам на суму понад 10,6 млн грн. Триває опрацювання решти звернень.

Після ворожої атаки в ніч на 15 червня по допомогу звернулися 514 мешканців. Наразі виплати вже отримали 224 особи на суму 2,24 млн грн. Опрацювання заяв триває.

Найбільше звернень щодо надання матеріальної допомоги після останніх атак надійшло від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів.