Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

На Оболоні відкрили новий Вільнюський сквер

Зелена зона символізує багаторічне партнерство Києва і Вільнюса

Сьогодні разом з мером Вільнюса Валдасом Бенкунскасом та послом Литовської Республіки в Україні Інгою Станітє-Толочкєнє відкрили Вільнюський сквер та пішохідний міст у частині парку на вулиці Прирічній на Оболоні, повідомив мер Віталій Кличко, передає Хронікерс.

“Місток зведений через заводь за мотивами мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі. Цей проєкт втілили в партнерстві столиць України та Литви. На його реалізацію у 2026 році мерія Вільнюса за сприянням Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» виділила 600 000 євро”, – йдеться у повідомленні.

За словами Кличка, під час підготовки концепції змін провели три етапи відкритих громадських консультацій з мешканцями.

“Подякував місту-побратиму Вільнюсу за фінансову підтримку проєкту та за всю допомогу за час повномасштабної війни. Зокрема, у 2023 році литовська столиця передала Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки та пристрої для підзарядки, ліхтарики, термоодяг. Також Вільнюс перерахував до благодійного фонду «Майбутній Київ» 500 000 євро”, – додав мер.

Також він зазначив, що цього року мерія Вільнюса виділила 80 000 євро на закупівлю сонячних батарей для потреб Київського пансіонату ветеранів праці.