Їй загрожує до 8 років ув’язнення
Слідчі оголосили про підозру посадовій особі Комунального некомерційного підприємства «Освітня агенція міста Києва» за фактом розтрати бюджетних коштів під час закупівлі обладнання для шкільних кабінетів біології в межах реалізації проєкту «Нова українська школа», повідомляє пресслужба поліції, передає Хронікерс.
Правоохоронці встановили, що наприкінці минулого року в системі публічних закупівель «Prozorro» було оголошено відкриті торги на придбання обладнання для кабінету біології для закладів освіти столиці. Очікувана вартість закупівлі становила 6,8 млн грн, а єдиним учасником торгів стало підприємство, яке запропонувало ціну 6 722 550 грн і було визнано переможцем.
У грудні минулого року між підприємством «Освітня агенція міста Києва» та вказаним товариством було укладено договір поставки навчального обладнання.
Згідно висновків експертизи, ринкова вартість аналогічного обладнання на момент укладення угоди становила близько 6 041 426 грн, що на майже 700 тисяч гривень менше від суми контракту.
Посадовиця не перевірила обґрунтованість вартості закупівлі та сприяла укладенню угоди. Внаслідок чого, бюджетні кошти територіальної громади Києва були розтрачені на суму близько 700 000 гривень.
Слідчі повідомили посадовиці про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена у великих розмірах. Санкція статті передбачає до 8 років ув’язнення.

