Попри критику, захист з монументів знімуть
Пам’ятники у Києві почали закривати у квітні 2022 року. Однією з перших – композицію зі статуєю княгині Ольги на Михайлівській площі стали обкладати мішками з піском. Зараз в цьому немає сенсу, кажуть у департаменті КМДА, тому що пам’ятники псуються під захисним шаром, а ворожа зброя руйнує будь-які конструкції, передає Хронікерс.
Влада Києва заручилися підтримкою команди INWHITE, яка професійно прибирає міський простір.
“Це наша соціальна ініціатива – Clean Day. Для себе обрали вектор – захист визначних пам’ятних споруд. Починаємо з Києва”, – розповіла комунікаційниця Наталія Поплавська.



Мармур – дуже делікатний пористий матеріал. Ще трохи – і під плівкою він покрився б пліснявою, втратив свій первозданний вигляд.
Пам’ятники у Києві будуть відкривати й надалі.
Ері Такасу приїжджає до Києва уже всьоме з 2023 року. Репортерка з Японії переїхала до Парижа, щоб приїжджати знімати до Києва.

З директором департаменту культури японська репортерка спілкується з перекладачкою. Журналістка не може зрозуміти й перепитує вдруге, чому пам’ятники відкривають, адже Київ – регулярно потрапляє під обстріл ворога.
“Запаковані пам’ятники негативно впливають на психологічний стан. Людина відчуває тривогу. Створити для людей внутрішню спокійну обстановку – важливо. Жити нормальним людським життям”, – директор департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

Ері більше не боїться повітряних тривог, ходить в укриття і каже, що багато японців думають, що у Києві відбуваються бойові дії так само, як на фронті.
“Росія також наш сусід, і ми також маємо територіальні проблеми. Японський народ непокоїться про українців”, – каже вона.
“Зараз захистити пам’ятники від “Шахедів” та ракет майже неможливо. Найкращим захистом залишається ППО”, – каже Анжияк.




