Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

У Києві відкрили мармуровий пам’ятник княгині Ользі після консервації

Попри критику, захист з монументів знімуть

Пам’ятники у Києві почали закривати у квітні 2022 року. Однією з перших – композицію зі статуєю княгині Ольги на Михайлівській площі стали обкладати мішками з піском. Зараз в цьому немає сенсу, кажуть у департаменті КМДА, тому що пам’ятники псуються під захисним шаром, а ворожа зброя руйнує будь-які конструкції, передає Хронікерс.

Влада Києва заручилися підтримкою команди INWHITE, яка професійно прибирає міський простір. 

“Це наша соціальна ініціатива – Clean Day. Для себе обрали вектор – захист визначних пам’ятних споруд. Починаємо з Києва”, – розповіла комунікаційниця Наталія Поплавська. 

Мармур – дуже делікатний пористий матеріал. Ще трохи – і під плівкою він покрився б пліснявою, втратив свій первозданний вигляд.

Пам’ятники у Києві будуть відкривати й надалі.  

Ері Такасу приїжджає до Києва уже всьоме з 2023 року. Репортерка з Японії переїхала до Парижа, щоб приїжджати знімати до Києва. 

Японська репортерка Ері Такасу

З директором департаменту культури японська репортерка спілкується з перекладачкою. Журналістка не може зрозуміти й перепитує вдруге, чому пам’ятники відкривають, адже Київ – регулярно потрапляє під обстріл ворога. 

“Запаковані пам’ятники негативно впливають на психологічний стан. Людина відчуває тривогу. Створити для людей внутрішню спокійну обстановку – важливо. Жити нормальним людським життям”, – директор департаменту культури КМДА Сергій Анжияк. 

Директор департаменту культури КМДА Сергій Анжияк

Ері більше не боїться повітряних тривог, ходить в укриття і каже, що багато японців думають, що у Києві відбуваються бойові дії так само, як на фронті. 

“Росія також наш сусід, і ми також маємо територіальні проблеми. Японський народ непокоїться про українців”, – каже вона.

“Зараз захистити пам’ятники від “Шахедів” та ракет майже неможливо. Найкращим захистом залишається ППО”, – каже Анжияк.