У КМДА надали рекомендації, як уберегтися від спеки
29 та 30 червня у Києві та області очікується сильна спека з максимальною температурою повітря до 35–38° тепла, повідомляє Укргідрометцентр, передає Хронікерс.
«Сильна спека може зумовити ускладнення роботи енергетичних, комунальних підприємств, залізничного та автомобільного транспорту, негативно впливатиме на життєдіяльність населення», – зазначили синоптики.
У КМДА нагадали рекомендації, що допоможуть уберегтися або полегшити вплив спеки:
- Уникайте тривалого перебування надворі в години активного сонця – з 12:00 до 16:00, краще в цей період перебудувати у приміщенні.
- Уранці та вночі провітрюйте помешкання, а протягом дня вікна краще затемнити.
- Віддавайте перевагу одягу з натуральних легких і світлих тканин, оскільки синтетика погано пропускає повітря.
- Старайтеся максимально прикривати тіло вбранням, щоб захистити шкіру від сонячних опіків, і наносьте сонцезахисні засоби.
- Одягайте головний убір, щоб уникнути сонячного удару, також носіть сонцезахисні окуляри.
- Пийте багато води, прохолодних напоїв, відмовтеся від алкоголю, адже він сприяє швидкому зневодненню організму.
- Віддавайте перевагу овочам, фруктам, зелені та менше вживайте жирної їжі, смажених і копчених продуктів.
- Часто робіть водні процедури і приймайте душ кімнатної температури. Це забезпечить саморегуляцію температури тіла.
- У спекотний період не бажані інтенсивні фізичні навантаження і тренування.
- У разі теплового удару телефонуйте за номером «103».
Рятувальники також закликають уважніше ставитись до людей старшого віку в громадських місцях, транспорті тощо. Також рятувальники нагадують не залишати в таку спеку дітей і домашніх тварин у припаркованому замкненому авто навіть на дуже короткий час.

