Донором виявився засновник Українського реєстру донорів кісткового мозку
У НДСЛ «Охматдит» відбулася зустріч першого українського неродинного донора кісткового мозку та його реципієнта, повідомляє пресслужба лікарні, передає Хронікерс.
Пацієнтом був 17-річний Олег з Павлограда, якому діагностували апластичну анемію – рідкісне захворювання, під час якого кістковий мозок перестає виробляти клітини крові.
Перша лінія терапії не дала очікуваного результату, тому єдиним шансом на одужання залишалася трансплантація кісткового мозку. Сумісного донора серед рідних знайти не вдалося.
“Зазвичай пошук донора розпочинається в українській базі, а за відсутності сумісного донора продовжується у світовому реєстрі. Проте цього разу сталося те, на що сподіваються всі пацієнти та лікарі: генетичний близнюк для Олега знайшовся в Україні. Більше того, це була перша в історії українського реєстру донація кісткового мозку від українця для українця”, – розповіли у лікарні.
Трансплантація пройшла успішно, проте на тлі імуносупресії після трансплантації у хлопця розвинувся дисемінований мукормікоз — одна з найнебезпечніших грибкових інфекцій, яка уразила печінку, плевру та легеню.
Для порятунку пацієнта була сформована велика мультидисциплінарна команда НДСЛ «Охматдит» із залученням фахівців лікарні «Феофанія». Після серії консиліумів було ухвалено рішення про оперативне втручання. Команда хірургів провела в операційній понад 12 годин, виконавши симультанну резекцію легені та печінки. Операція пройшла успішно та стала одним із ключових етапів на шляху до одужання Олега.
“Для мене дуже важливо нарешті побачити й знати в обличчя людину, завдяки якій я маю цей шанс на життя протягом останніх трьох років”, – зізнався Олег під час зустрічі зі своїм донором у лікарні.
Донором Олега виявився Роман Куць — засновник Українського реєстру донорів кісткового мозку.

