Хронікерс Київ

Інформаційний знак якості

Понад 15 млн грн екологічних збитків: На Київщині судиимуть аграрія за забруднення ґрунтів

Досудове розслідування триває

Правоохоронці оголосили піідозру власнику земельних ділянок Бучанському районі, який допустив засмічення землі побутовими відходами, що призвело до забруднення ґрунтів, повідомляє пресслужба поліції області, передає Хронікерс.

Правоохоронці встановили, що фігурант, будучи власником двох земельних ділянок у селі Михайлівка-Рубежівка, протягом тривалого часу використовував їх не за цільовим призначенням. На територію систематично завозилися та накопичувалися побутові відходи, а землі фактично перетворилися на несанкціоноване сміттєзвалище.

Проведені лабораторні дослідження підтвердили забруднення ґрунтів небезпечними речовинами. У відібраних зразках виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів, що створює загрозу довкіллю та здоров’ю людей.

За результатами експертних досліджень, сума збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить понад 15 мільйонів гривень.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за фактом забруднення або псування земель, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України).